صفحه نخست

درباره ما

محصولات و خدمات

زمینه های فعالیت

کاتالوگ

فرصت های شغلی

شرکای تجاری

تماس با ما


13

سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت)کامپیوتری شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه : یک تهاجم برنامه ریزی شده!

"هر ابزار مانند یک سلاح عمل می کند ، به شرطی که بدانید چگونه از آن درست استفاده کنید " 
می توان گفت این جمله در هیچ زمینه ای به اندازه CMMS ، زمانی که در آن قدم بر می داریم ، کاربرد ندارد ! 
انتخاب یک سیستم مناسب برای امکانات موجود در سازمان شما می تواند سود سهامتان را به اشکال مختلفی من جمله افزایش بهره وری، کیفیت بالاتر کار و سطح پیشرفته تر خدمات بالا ببرد . از طرفی برای حفظ این منافع ، باید ضمن انتخاب صحیح سیستم ، پیاده سازی آن هم بی نقص انجام گردد. 
نرم افزار CMMS شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه ، می تواند نوعی سرمایه گذاری قابل توجه برای بیشتر سازمان ها محسوب شود و اجرای آن شامل تعداد زیادی از فرآیندهای پیشرفته است . بیشتر مدیران حوزه تعمیرات و نگهداری در طول سال های تجربه کاری خود هنوز فرصت کسب این تجربه را پیدا نکرده اند . 
پیاده سازی کامل نرم افزار نگهداری و تعمیرات شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه ، حدود 3 ماه به طول می انجامد و مراحل کلیدی زیر را شامل می شود : 

مرحله پیش از اجرا :


زمانی که قرارداد به دست تامین کننده امضا می شود ، جلسه اولیه ای با ذینفعان مرتبط برگزار می گردد و در همان جلسه تصمیم گیری های لازم برای تیم پروژه ، محدودیت ها ، زمان بندی و تحویل دادنی ها انجام صورت می پذیرد . تیم پروژه برنامه ریزی پروژه را انجام داده و سپس این برنامه توسط همه افراد حاضر امضا می شود .

مرحله وارد کردن داده ها :


این مرحله مهمترین بخش اجرایی پروژه است و حدودا نیمی از زمان بندی پروژه به این مرحله اختصاص پیدا می کند . 
جمله ای قدیمی با مضمون اینکه اگر به برنامه ، اطلاعات ورودی بیهوده داده شود برنامه ها نتایج بیهوده ای را به عنوان خروجی تولید خواهد کرد وجود دارد که بطور قابل توجهی در مورد نرم افزار CMMS شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه نیز صدق می کند . 
وارد کردن صحیح داده ها جهت استفاده کامل از پتانسیل نرم افزار و تاثیر آن در فرایندهای کسب و کار یک سازمان بسیار حیاتی است . 

مرحله تضمین کیفیت :


این فاز مقدار کمی از زمان پروژه را به خود تخصیص می دهد ، با این حال حیطه بسیار مهمی از کار را شامل می شود ، چرا که اطمینان از صحت عملکرد ورود اطلاعات در حصول اهداف سازمان و رفع نیازهای آن نقش بسیار برجسته ای دارد. 

مرحله نصب ، پیکربندی و آموزش :


همه نرم افزارها مدعی کاربر پسند بودن هستند ! اما تنوع ، اجزای یکپارچه و سطوح سهولت کار توسط یک کاربر معمولی که در نرم افزار نگهداری و تعمیرات شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه ، وجود دارد ،اهمیت آموزش این نرم افزار را برجسته می سازد . 
اکثر تامین کنند گان CMMS گزینه های آموزشی متفاوتی(آموزش آنلاین و کلاسهای حضوری ) را به منظور اطمینان از آشنایی همه کاربران با نرم افزار مربوطه ، فارغ از محل و سمت آنها پیشنهاد می دهند حال آنکه شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه مدل های متنوعی را به سازمان ها در این خصوص پیشنهاد می دهد که عبارتند از :

الف- آموزش سیستم در محل شرکت 
ب-تخصیص کارشناس آموزش دیده ، برای آموزش و ورود اطلاعات 
ج-آموزش برخط 
د-آموزش پرسنل حین پیاده سازی سیستم 
مرحله اجرا و پذیرش تست های نرم افزاری :
پس از آموزش کامل مدیران و دیگر کاربران ، قدم بعدی کار کردن آزمایشی با نرم افزار است.

استقرار سامانه نگهداری و تعمیرات شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه :


مرحله یکی مانده به آخر برنامه اجرایی ، لحظه افتتاح است ! زمانی که داده ها به سیستم تولید انتقال می یابد و دکمه شروع برای اجرای نهایی سیستم فشرده می شود . بسیاری از سازمانها قبل از حذف کامل سیستم سنتی ، هر دو سیستم جدید و قدیمی را برای مدت کوتاهی بصورت موازی باهم اجرا می کنند . 

مرحله پایانی پروژه :


پروژه در لحظه فشردن دکمه شروع ، تمام نمی شود ! 
بسیاری از تامین کنندگان نرم افزار ، پشتیبانی های پس از اجرا را نیز بر عهده می گیرند تا از صحت کار سیستم مطمئن شوند . همه کاربران به طور مستمر در حال آموزش دیدن هستند و فرایند کسب و کار سازمان ، افزایش سود خود را با این مسیر جدید رقم خواهد زد.  توسعه برنامه های اجرایی واقع بینانه و موثر کلیدی است برای محافظت در برابر شکست و کسب اطمینان از اینکه تحویل به موقع نرم افزار جدید CMMS نیازهای سازمان را رفع کرده و به نرخ بازگشت سرمایه سرعت می بخشد .  

               

تالیف و ترجمه : مهندس مرجان مهرام 
کارشناس ارشد توسعه کسب و کار 

شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه از مجموعه شرکت های وابسته به هلدینگ بهپرداز جهان 

مشاهده وبسایت شرکت کامپیوتر و روش های مکانیزه

تعداد مشاهده خبر: (1334)
کد خبر: 1070

1394 © کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت بهپرداز جهان می باشد ::   طراحی و توسعه :  پارسیان